30 lipca 2020

Tranquil czyli spokojna

Haft, który dziś pokażę powstał na zamówienie. Jest to prezent dla kogoś, kto kocha góry i tam znajduje spokój.

Wzór został kupiony na etsy. Wyszyłam go na białej Aidzie 20ct - ale zrobiłam coś, czego na tej gęstości nigdy nie robię... przez to, że zdecydowana większość wzoru jest w kolorze czarnym, musiałam wyszywać dwiema nitkami DMC. 

Niestety trochę widać czarną nitkę spod spodu, ale na szczęście osobie zamawiającej to nie przeszkadza ;) Mam też nadzieję, że obraz spodoba się nowej właścicielce :)29 lipca 2020

28 lipca 2020

Metryczka dla Marty

W miniony weekend najmłodsza bratanica mojego męża przyjęła chrzest święty. Z różnych względów nie mogliśmy towarzyszyć jej tego dnia...

Nie obyło się jednak bez prezentu - do malutkiej poleciały metryczka i kartka.
Co ciekawe - bardzo długo byłam pewna, że sięgnę po kolejnego królika od Svetlany, a ostatecznie padło na dziecko z misiem od Jackiego Beau ;)27 lipca 2020

Wielkanoc przez cały rok - lipiec

W ubiegłym miesiącu w ramach wielkanocnej zabawy wyszyłam jedną z półek od Alexy Kiss. Trochę zabawy z tym było ale efekt bardzo mi się spodobał. W tej serii są jeszcze cztery wzory, które z pewnością również wyszyję - ale czekam na ramki potrzebne do oprawy ;)

W tym miesiącu sięgnęłam po kolejny wzór z Hobberii - tym razem baranka. Wyszywałam go już w ubiegłym roku:26 lipca 2020

Plenerowe urodziny

Po miesiącach spędzonych w domu i po tak długim czasie widywania rodziny i przyjaciół tylko online, w końcu możemy się z kimś spotkać ;) Dziś rodzinnie wyruszamy na plenerowe urodziny córek naszych przyjaciół :)

Poszłam za ciosem i po kartce dla Marysi powstały jeszcze dwie kartki z wzorami z tej serii :)
Niebieska dla Nicole, różowa dla Kai:
17 lipca 2020

M jak Marysia

Wczoraj moja średnia córka skończyła 8 lat :) Nie będę się rozpływać nad tym, jak ten czas szybko leci ;) Każdy rodzic dobrze o tym wie ;)

Marysia już dawno prosiła mnie o obrazek ze swoim monogramem. W tym roku postanowiłam zrobić dla niej kartkę jako dodatek do prezentu. Jeśli będzie kiedyś chciała, to oprawimy tę kartkę w ramkę.* * *
Pewnie zauważyliście, że ostatnio na blogu prawie cisza... Na tamborku i ramce ciągle się coś dzieje (o dziwo, nie HAED - choć w ten weekend w końcu do niego wracam), ale jeszcze nie mogę oficjalnie pokazać co ostatnio wyszywałam ;) Proszę o odrobinę cierpliwości ;)

08 lipca 2020

Imieniny miesiąca - temat sierpniowy

Od wczoraj można już linkować kartki z kaktusami. Macie na to czas do 13 lipca pod tym postem.

W sierpniu proponuję Wam... babski temat. Bo która z nas nie lubi ładnych butów ;)


Balerinki, szpilki, buty do trekkingu - wybór należy do Was :) Proszę jednak o kartkę z haftem samych butów, a nie postaci w butach (czyli Kot w Butach nie tym razem...)

Zasady dla przypomnienia:

- w zabawie mogą brać udział tylko wcześniej zapisane osoby
- tworzymy jedną hafciarską kartkę na zadany temat
- główna technika to haft krzyżykowy, ale oczywiście można dodać scrapbookingowe dodatki (bazy, kolorowe papiery, scrapki, kwiaty, guziki etc.)
- kartka musi być nowa, nigdzie wcześniej niepublikowana, stworzona specjalnie do tej zabawy
- na przygotowanie kartki mamy miesiąc
- linkowanie na moim blogu odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia
- kolejny temat podam 9 sierpnia


Życzę Wam przyjemnego wyszywania :)

07 lipca 2020

Imieniny miesiąca - lipcowa kartka z kaktusem

Tematem, który zaplanowałam na lipiec były kaktusy. 

Wzór miałam upatrzony od dawna... ale kiedy przyszło do jego wyszywania okazało się, że nic z tego :( Fakt - był sporawy, więc planowałam wyszyć go na 20ct... nie przewidziałam jednak, że zawiera blendy :( 

Sporo czasu zajęły mi poszukiwania godnego następcy. W końcu znalazłam, ale i tu pojawiły się schody. Wzór bardzo mi się spodobał - w przeciwieństwie do kolorów. Zrobiłam więc coś, czego na ogół nie robię - sama dobrałam kolory. 

I muszę przyznać, że ostateczna wersja bardzo mi się podoba :)
Jestem bardzo ciekawa Waszych prac :) Przypominam, że linkujemy od dziś do 13 lipca. Linkować mogą tylko wcześniej zapisane osoby. Podlinkować należy konkretny post a nie cały blog/stronę na FB/profil na Instagramie. Najlepiej byłoby, gdyby udało się Wam uchwycić zdjęcie Waszej kartki :)

Jutro zapraszam po temat sierpniowy :)


You are invited to the Inlinkz link party!
Click here to enter

02 lipca 2020

HAED A Stitching Shelf (11)

Ten post miał się pojawić wczoraj... Ale tak zajęłam się stawianiem krzyżyków w HAEDzie, że zapomniałam...
Lipiec zaczął się pod względem hafciarskim bardo dobrze - wczoraj przybyło kolejne 1 000 krzyżyków :)

W ubiegłą sobotę wzięłam udział w kolejnym Maratonie. Tym razem przybyło mniej niż poprzednio. W majowym maratonie - 2 000, w czerwcowym tylko 1 500. Nauczona doświadczeniem, nie narzuciłam sobie morderczego tempa i robiłam dłuższe przerwy. Krzyżyków przybyło mniej, za to w niedzielę nie bolały mnie ani kark, ani ręka ;)

W czerwcu przybyło 13 000 krzyżyków. Coraz trudniej pokazywać mi wyszytą całość...

1.06.2020-30.06.2020
143 000 xxx

Tak jak wspominałam poprzednio - w końcu widać którą wersję tej półki wyszywam. Przy ASiT ta hafciarka w ogóle by się nie pojawiła.


Zrzut z Sagi:


Mam plan, aby do końca sierpnia skończyć drugi rząd. Zostało mi ok 40 000 krzyżyków. Kciuki za mnie i wykonanie tego karkołomnego planu mile widziane :D