30 listopada 2018

Dookoła świata - Wielka Brytania

Dziś obchodzimy dzień św. Andrzeja - patrona Szkocji. To idealny moment na prezentację kartki w zabawie Dookoła świata - w końcu listopadowy temat to Wielka Brytania :) Temat mi bliski, bo od ponad 10 lat mieszkam w UK. 

Jak tylko przeczytałam u Kasi, że w listopadzie podróżujemy na Wyspy, wiedziałam... że nie będzie to Londyn :D W końcu UK to nie tylko Anglia. 

Już dawno chciałam wyszyć ten wzór, ale jakoś wcześniej nie było okazji. Teraz mam niepowtarzalną szansę, by pokazać kawałeczek tego, co jest mi bliskie na co dzień. 

Kartka przedstawia Forth Bridge - most kolejowy nad zatoką Firth of Forth. Został on otwarty w 1890 r., a łączy Edynburg z hrabstwem Fife. Czasem nazywany jest Forth Rail Bridge - dla odróżnienia go od Forth Road Bridge - równoległego do niego mostu drogowego.
Ten wzór był dla mnie wyzwaniem... niestety zaprojektowano go na nici Anchor - zmuszona więc byłam zamienić kolory na DMC. Ale z efektu jestem zadowolona :)

To już przedostatni temat w tej zabawie ;) Ciekawa jestem gdzie zakończymy tę podróż ;)

13 listopada 2018

TOP BLOG

Kasię z Krzyżykowego Szaleństwa co jakiś czas nosi. A jak ją nosi to wiadomo, że zaraz pojawi się nowy SAL albo jakaś blogowa zabawa. Tak jest i tym razem - ta szalona kobieta (a uwielbiam ją za to!) wymyśliła akcję TOP BLOG - listę blogów, które najchętniej odwiedzamy i czytamy.
Nie wiem tylko czemu mamy napisać... jedynie o 7 takich blogach :( miałam nie lada zagwozdkę które wybrać z mojej długiej listy czytelniczej... bo oczywiście tych NAJ jest dużo więcej.

Poniżej moja lista. A gdyby ktoś jeszcze o tej akcji nie słyszał to może kliknąć w zdjęcie - zostanie wtedy przeniesiony do postu Kasi:


1. Po pierwsze oczywiście blog Kasi - Krzyżykowe Szaleństwo. Nie mogę przejść obojętnie obok żadnego z jej wpisów. Codziennie mnie czymś zaskakuje! Mimo, że zwykle wiem nad czym aktualnie pracuje, to zawsze gdzieś w zanadrzu ma kolejną kartkę czy metryczkę ;) Bardzo jej kibicuję w HAEDzie - idzie w nim jak burza!

2. Do Sylwii - Rudej mamy - zaglądam podziwiać muffinkowe hafty i SALowe prace.
Poza tym to jedna z moich ukochanych Wiedźm :*

3. Blog Chagi - Pasje odnalezione - to kopalnia wiedzy na temat haftu, materiałów i różnych hafciarskich technik. Podziwiam jej prace z elfami - dzięki niej powstały również moje :) Miałam też przyjemność przetestować kilka wzorów jej autorstwa :)

4. Hafty Agi Jarzębinowej to jest po prostu mistrzostwo świata! Od lat podziwiam jej gust co do wyboru wzorów. Wybiera trudne wzory - ale dzięki temu spod jej palców wychodzą małe dzieła sztuki :) W dwóch słowach - precyzja i niebanalność :) U niej też można podpatrzeć jak fotografować hafty :)

5. Nie będę ukrywać, że moja chęć sięgnięcia po HAED "A stitching shelf" zrodziła się na blogu Carpediem. Podglądając zmagania Kasi z tym haftem (no, nie do końca - bo wybrałam inną wersję, tę bez emblematu) i ja zapragnęłam się z nim zmierzyć. Wybrałam jednak mniejszą wersję - tym bardziej podziwiam ją, że zdecydowała się na wersję "na bogato" - jest to dla mnie ogromna motywacja!

6. U Gosi z Magicznego Świata Krzyżyków podglądam przede wszystkim kartki i zawieszki wykonywane na plastikowej kanwie :) Doprawdy nie wiem kiedy ona ma czas żeby brać udział w tych wszystkich SALach ;)

7. Do Ani ze Sztuki splotu zaglądam by podziwiać i krzyżyki, i frywolitki, i szydełko :) Chyba mamy podobny gust - wiele z prac, które robi ja sama chętnie bym wyszyła (jeśli tylko dobra się wydłuży) ;)

Tak wygląda moja TOP Siódemka. Choć tak naprawdę mogłabym tu jeszcze pisać i pisać ;)
Jestem ciekawa, czy znacie te blogi, a może dzięki tej zabawie poznałyście kogoś nowego?


12 listopada 2018

Imieniny miesiąca - temat grudniowy i KONKURS

Nastał ten dzień, w którym przybywam by ogłosić ostatni temat w zabawie Imieniny miesiąca... Bardzo szybko minął ten kartkowy rok...

Ostatni temat będzie trochę zahaczał o święta Bożego Narodzenia. Tym razem przygotujcie kartkę z... mikołajem :)


Wzorów z mikołajami nie brakuje - myślę, że i tym razem jednym problemem będzie to, na który wzór się zdecydować ;)

Zasady dla przypomnienia:
- w zabawie mogą brać udział tylko wcześniej zapisane osoby
- tworzymy jedną hafciarską kartkę na zadany temat
- główna technika to haft krzyżykowy, ale oczywiście można dodać scrapbookingowe dodatki (bazy, kolorowe papiery, scrapki, kwiaty, guziki etc.)
- kartka musi być nowa, nigdzie wcześniej niepublikowana, stworzona specjalnie do tej zabawy
- na przygotowanie kartki mamy miesiąc
- linkowanie na moim blogu odbędzie się w dniach 12-21 grudnia

I tyle - kolejnego tematu nie będzie ;)

Tak jak pisałam w pierwszym poście o Imieninach miesiąca - zabawę zakończy KONKURS.

Mogą w niej wziąć udział tylko dziewczyny, które zapisały się do zabawy (a było Was aż 22 - szkoda, że nie wszystkie linkowały kartki w ciągu roku :( ).

Do końca roku (31 grudnia) proszę o maila na adres hanulek83@gmail.com ze zdjęciem jednej Waszej kartki - tej, z której jesteście najbardziej dumne (chodzi oczywiście o kartki z zabawy Imieniny miesiąca). Proszę aby zdjęcia były podpisane Waszym imieniem/pseudonimem. W dniach 2-9 stycznia na moim blogu odbędzie się głosowanie na najpiękniejszą kartkę. A zwyciężczyni otrzyma ode mnie miły upominek :) 

Miłego tworzenia kartek! O konkursie będę jeszcze przypominać ;)

11 listopada 2018

Imieniny miesiąca - listopadowa kartka z aniołem

Na przedostatni temat naszej imieninowo-kartkowej zabawy zaproponowałam anioła/anioły. Myślę, że to bardzo wdzięczny temat ;)

Na mojej kartce pojawił się fragment anielskiej orkiestry - aniołek z gitarą. Jest to jeden z wzorów SoDa, wyszyty na Aidzie 20ct:
Jestem bardzo ciekawa Waszej interpretacji tematu :)
Kartki linkujemy od dzisiaj do 20 listopada. A jutro zapraszam po ostatni temat.


07 listopada 2018

TUSAL 2018 - listopad

Przedostatnia prezentacja słoika w tym roku:Po tej edycji chciałabym zakończyć moją przygodę z TUSAL - i jako organizatorka (po dwóch latach), i jako uczestniczka zabawy.

Może jest ktoś chętny by popowadzić TUSAL 2019? Proszę o zgłoszenie się w komentarzu :)

04 listopada 2018

Bunny Gnome Girl - metryczka dla Hani

Jedną z prac, która powstała w czasie mojej październikowego braku czasu na xxx, jest metryczka. Po raz kolejny sięgnęłam po króliczy wzór autorstwa Svetlany Sichkar.
Pierwszy raz miałam okazję wyszyć metryczkę dla mojej imienniczki :)

Wzór można kupić TUTAJ.


Bunny Gnome Girl
Designed by Svetlana Sichkar
Aida Zweigart 18ct, white
Nici DMC
 Do prezentu dołączyłam również kartkę z gratulacjami.* * *
W październiku w HAED przybyło dramatycznie mało krzyżyków :( Następna aktualizacja dopiero w grudniu.