31 grudnia 2022

Kolorowy rok - złoty

Ostatnia kolorowa kartka z zabawy u Kasi kipi od złota ;) Co prawda w przenośni, bo nie zdecydowałam się na wyszycie jej całej metalizowaną nicią ;) Mam nadzieję, że złota aureola wystarczy ;)


Kolekcja dwunastu kolorowych kartek:

Dziękuję Kasiu za zorganizowanie tej zabawy :)

Proud Beauty - finał całorocznego projektu

Rok 2022 upłynął mi pod znakiem całorocznego wyzwania. Zabawę tę znalazłam na jednej z facebookowych grup. Zadaniem było wybranie dowolnego wzoru i podzielenie go na 52 równe części - po jednej na każdy tydzień roku. W moim przypadku wypadło 265 krzyżyków na tydzień. A wzór, który wybrałam to Proud Beauty - dziewczynka z kurą.

Wczoraj postawiłam ostatnie krzyżyki oraz kilka konturów. Całość prezentuje się tak:


 Proces powstawania mojej ślicznotki:


Cieszę się, że doprowadziłam ten projekt do końca :)

30 grudnia 2022

Choinka 2022 - grudzień i wymianka karteczkowa

Ostatnia, dwunasta kartka w zabawie choinkowej u xgalaktyki, powstała jako kartka wymiankowa. Wymiankę tę zorganizowała oczywiście Kasia :)

O wymiance piszę dopiero dziś, bo obie kartki - ta, którą wysłałam, i ta którą otrzymałam - dotarły na miejsce dopiero wczoraj... W UK przez cały grudzień były problemy z przesyłkami, a związane to było ze strajkami poczty :(

Najważniejsze jednak, że przesyłki są na miejscu i w końcu można się nimi pochwalić :)

Moja kartka poleciała do Basi - niezabudki:


Kartkę dla mnie przygotowała Karolina - kress-ka:

Drobniutkie krzyżyki nie są mi obce, ale to co stworzyła Karolina budzi mój szczery podziw :) Serdecznie dziękuję za piękną kartkę i życzenia :)

* * *

Za piękne kartki, życzenia, a przede wszystkim życzliwość i pamięć dziękuję również Kasi, Sylwii, Gosi i Ewie :)03 grudnia 2022

Kolorowy rok - granatowy

Niełatwe zadanie wymyśliła Kasia na kolejną odsłonę Kolorowego Roku ;)

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć wzór, który nie jest za bardzo niebieski ;) Całości dopełnił granatowy papier:
02 grudnia 2022

Choinka 2022 - listopad

Z lekkim poślizgiem, ale jest :) Przedostatnia kartka z choinkowej zabawy u xgalaktyki.

Nadal pozostaję pod wrażeniem francuskich wzorów :)
04 listopada 2022

Kolorowy rok - brązowy

Z wyborem wzoru na brązową kartkę z zabawy Kolorowy rok u Kasi nie miałam problemu ;) Od dłuższego czasu podobał mi się ten bawełniany gnom (Cotton Gnome) :)

Po weekendzie kartka poleci do mojej przyjaciółki - miłośniczki skrzatów i gnomów :)


01 października 2022

200 lat!

Skąd taki tytuł? Powód szczególny - dziś setne urodziny świętuje moja Ciocia. A przecież tak niedawno wysyłałam jej kartkę z okazji 90. urodzin ;)
10 września 2022

Kartka dla Mamy

To już pewna tradycja - co roku na imieniny i urodziny mojej Mamy wysyłam jej kartkę z inicjałem. 

Tym razem sięgnęłam po nowy alfabet LBP - Seventies ABC:


03 września 2022

kolorowy rok - pomarańczowy

Kiedy Kasia zaproponowała kolor pomarańczowy w zabawie "Kolorowy rok" wiedziałam, że koniecznie muszę znaleźć wzór liska :D Udało się i tak oto powstała kartka w pomarańczach :D
30 lipca 2022

13 lipca 2022

Kolorowy rok - różowy

Dziś urodziny świętuje Ivona - jedna z moich pierwszych koleżanek hafciarek :) Za ocean - do Kanady - poleciała kartka z inicjałem. Kolor różowy idealnie pasuje do kolejnego wyzwania z zabawy "Kolorowy rok" u Kasi :) 

02 lipca 2022

Kolorowy rok - fioletowy

Na fioletową kartkę z kolorowej zabawy u Kasi ponownie wybrałam coś z inicjałem. Karta ta - jak co roku w czerwcu - poleciała do mojej Mamy na jej imieniny:Razem z nią w podróż do Polski wyruszyła kartka dla mojej Chrzestnej. Jak Wam się podoba taki komplecik?30 czerwca 2022

Choinka 2022 - czerwiec

Czerwcowa kartka choinkowa tym razem w nieco innej kolorystyce. Białe kropki na granatowym tle wyglądają zupełnie jak płatki śniegu ;)Kartka wykonana w ramach zabawy Choinka 2022 u xgalaktyki.

07 czerwca 2022

Bunny Kitty dla Marysi

Kilka dni temu po raz kolejny miałam zaszczyt zostać matką chrzestną :) 
Jednym z prezentów dla Marysi była taka metryczka:

02 czerwca 2022

Kolorowy rok - biały

Czerwcowy temat w kolorowym wyzwaniu u Kasi sprawił mi nieco kłopotu ;) Wbrew pozorom nie tak łatwo wyszyć coś w kolorze białym ;) Początkowo miałam pomysł na magnes, ale w końcu stwierdziłam, że w tym wyzwaniu zrobię tylko kartki. 

Takim sposobem powstała kartka z rumiankiem (ten kwiat jako pierwszy przychodzi mi na myśl, gdy myślę o kolorze białym), udało mi się także znaleźć (prawie) białe tło:
28 maja 2022

Pamiątka komunijna

Pamiątka komunijna dla Poli - córki naszych przyjaciół - to pierwsza większa praca, którą skończyłam w tym roku. Po raz kolejny sięgnęłam po wzór od Jackie Beau, tym razem haft wykonałam na Aidzie 20ct.  

24 maja 2022