niedziela, 3 czerwca 2018

Niedziela z hafciarskim alfabetem - N


NOŻYCZKI - tak jak bez kanwy, nici czy igieł - bez nożyczek nie ma wyszywania. Najlepiej sprawdzają się te małe i ostre. Można je znaleźć w przeróżnych kształtach, wzorach i kolorach.
Moje pierwsze to były zwykłe złote pelikany, niestety niedawno się rozpadły :(
Mam kilka par, ale zwykle korzystam z jednych na raz. Moja skromna kolekcja:


NAWIJARKA DO NICI - przyrząd, który w założeniu ma ułatwić nawijanie nici na bobinki. Kupiłam kiedyś, żeby sprawdzić czy będzie łatwiej i szybciej - niestety, dla mnie to bubel :( Albo miałam pecha i dostał mi się wadliwy egzemplarz, albo to naprawdę nie działa... Ani to wygodnie, ani praktyczne. Dużo szybciej idzie mi ręczne przewijanie nici - a musicie wiedzieć, że bardzo lubię to zajęcie :) Jestem jak świstak - mogłabym tylko siedzieć i nawijać :D

NEEDLE MINDER - inaczej magnes do trzymania igieł, umieszczony na kanwie. Podobnie jak z nożyczkami - można je znaleźć w różnych kształtach i kolorach. Kiedyś miałam jeden, ale niestety kiepskiej produkcji, bo jeden z magnesów szybko odpadł :( Na potrzeby HAEDa kupiłam dwa drewniane z motywem maszyny do szycia :)
Nie jest niezbędny przy wyszywaniu, ale dobrze go mieć by nie pogubić igieł w czasie wyszywania.


NUDA - uwielbiam haft krzyżykowy. Ale nudy przy wyszywaniu bym nie zniosła. To właśnie dlatego często zmieniam prace i robię małe przerywniki. Z tego też względu nie wyszywam obrazów z tłem czy z dużymi powierzchniami w podobnych kolorach. Dużo bardziej wolę częste zmienianie kolorów.

A Wam z czym kojarzy się litera N? Hafciarsko oczywiście ;)

4 komentarze:

  1. Też nie lubię nudy, dlatego jednocześnie pracuję nad kilkoma pracami, aczkolwiek wyszywanie tła - tam, gdzie jest zaprojektowane - nie denerwuje mnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Wczoraj zlozylam zamowienie w moim ulubionym sklepie Chibi Stitches i wlasnie te dziwne ustrojstwo do igiel trafilo do mojego koszyka :D ciekawe czy sie u mnie sprawdzi!

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsze słyszę o tych magnesach. Ja korzystam z czegoś co przypomina mydelniczkę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony po sobie ślad :)