niedziela, 11 marca 2018

Niedziela z hafciarskim alfabetem - C


CZAS - coś, czego brakuje absolutnie każdej hafciarce ;) Co jakiś czas w moim hafciarskim życiu pojawia się tyle projektów "na już", że serio rozważam wtedy rezygnację ze snu ;)

Kiedy zatem znajduję czas na ukochane hobby? W zasadzie w każdej chwili przerwy między czasem dla rodziny, gotowaniem, sprzątaniem etc. Najczęściej w ciągu dnia kiedy starsze są w szkole a najmłodsza (jeszcze!) śpi, czasem popołudniami jak dzieci pozwolą i wieczorami. A bywały czasy, że i po nocy siedziałam nad haftami ;) Korzystam z każdej wolnej chwili i ciągle mi tych chwil mało...

CIERPLIWOŚĆ - haft to jedna z niewielu czynności, do której mam tak wielkie pokłady cierpliwości. Nie nuży mnie mozolne stawianie krzyżyków i czasem wielomiesięczne czekanie na efekt końcowy. Nie denerwuje mnie nawet sporadyczne prucie ;)

CHIŃSKIE WZORY - w swoich zbiorach mam dwa, oba dzięki Kasi. Sama się jeszcze nie zdecydowałam na hafciarskie zakupy w Chinach. Na te wzory przyjdzie kiedyś pora, choć zamierzam podmienić kanwę z zestawu na Aidę. Ciekawa za to jestem chińskich nici, z którymi jeszcze nie miałam styczności.
Nie zdecydowałabym się natomiast na zakup zestawu z gotową nadrukowaną kanwą - ale ja w ogóle takim kanwom mówię "nie".Dziś linkowanie u mnie, potrwa ono do jutra do 20.

10 komentarzy:

 1. O tak czasu brakuje chyba każdej z nas na te nasze robótki. A z chin póki co kupuję inne rzeczy, teraz zamówiłam sobie tamborek zobaczę jak wygląda, kiedy już dojdzie. Wzorów jeszcze nie kupowałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czas! Ciągle na niego narzekam, że za mało, za krótko, a mi do głowy nie przyszedł jak pisałam posta z "c" :D Ha!

  OdpowiedzUsuń
 3. czas jest dla hafciarki jak powietrze - nawet w największym smogu trzeba oddychać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cierpliwość mam tylko do robótek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdyby był konkurs to czas i cierpliwość zdecydowanie wygrywają.

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak przydałby się nie raz jakiś czasowstrzymywacz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Linkowanie nie działa, a miało być do 20.00 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam :( To moja wina :( mieszkam w innej strefie czasowej i nigdy nie wiem na którą godzinę ustawić linkowanie żeby poprawnie działało w Polsce :(
   Zostaw proszę w komentarzu link do swojego posta :)

   Usuń
  2. to dodam tutaj link https://robotkiklaudii.blogspot.de/2018/03/128-niedziela-z-hafciarskim-alfabetem.html

   Usuń
  3. Haniu nic nie szkodzi. Tak sobie robiłam jajka i mi się przypomniało, że nie podlinkowałam, no ale w sumie zdążyłam, także nic się nie stało :)))) Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń

Dziękuję za pozostawiony po sobie ślad :)