sobota, 17 lutego 2018

Niedziela z hafciarskim alfabetem


Wspólnie z Kasią z bloga Krzyżykowe Szaleństwo zapraszamy do nowej zabawy. Zabawy, która uruchomi szare komórki hafciarek a innym pozwoli poznać blogerki zajmujące się tą formą rękodzieła.

Proponujemy zabawę:Co to takiego? Ano zabawa, w której uczestniczki co tydzień w niedzielę (no dobra może być sobota lub poniedziałek) publikować będą posty w których będą prezentowały słowa – klucze zaczynające się na kolejne litery alfabetu a kojarzące się z haftem i ich pasją.

Post może zawierać tyle haseł, ile mamy skojarzeń na daną literę alfabetu. Można do niego wstawiać zdjęcia, pisać o swoich pracach – słowem mapa naszych myśli.

Co tydzień w niedzielę na blogu Kasi lub moim – uczestniczki muszą być czujne - pojawiać się będzie linkowanie postów uczestniczek. Będzie aktywne do poniedziałku do godziny 20.00 (żeby nie było że Wam niedzielę zabieramy).

Zabawa będzie trwała przez 24 tygodnie, bo tyle podstawowych liter ma polski alfabet. Tak więc wielki finał przewidujemy na początek sierpnia. Dla tych, co wytrwają do końca niespodzianka :) Dopuszczamy jedną opuszczoną literę (zawsze się może coś wydarzyć, choć posty można sobie zaplanować z dużym wyprzedzeniem).


Zapisy u Kasi pod tym postem do przyszłej soboty do północy (zapisujemy się linkując blog za pomocą żaby).

Ciekawe kto się chce z nami bawić?

Zabawa dojdzie do skutku, jeśli zapisze się na nią przynajmniej 10 osób.
Zaczynamy od litery A w przyszłą niedzielę. 

Edycja:
Podajemy przykład, bo wiele osób ma wątpliwości, jak to ma wyglądać.


Literka U jak UFOK - niedokończony haft, u mnie w szufladzie zalęgło się ich całe mnóstwo, największym jest kolos, z którym ambitnie walczę.


Ps. Kasia przygotowałam logo dla każdej litery. Jeśli któraś z uczestniczek jest zainteresowana to proszę się odezwać do niej na prw.Alfabet swoich hafciarskich myśli układać będą:


1. Sylwia Murzynowska
2. Tami
3. Anja
4. Katarzyna G
5. Klaudia
6. Meri
7. Carpediem30
8. Czarna Dama
9. Tysia
10. Gosia K
11. Marysia
12. ...

10 komentarzy:

 1. będzie zabawa, będzie się działo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja sobie chętnie poczytam ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany, kolejna fajna zabawa koło której ciężko przejść obojętnie.
  Nie wiem czy dobrze rozumiem na czym to polega (przydałby się choć jakiś jeden przykład) ale i tak się zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł i kolejna zabawa. A najfajniesze, że faktycznie posty można dać z wyprzedzeniem :) A potem tylko podlinkować :) Mam nadzieję, że starczy mi czasu na kolejną zabawę. Ale postaram się i już się właśnie u Kasi zapisałam :) Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisałam się już u Kasi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi interesująco więc spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa zabawa, ale obawiam się, że nie wyrobiłabym się z terminami linkowania, ale za to będę podglądać co też uczestniczki ciekawego wymyślą :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony po sobie ślad :)